У петак, 23. 2. 2024. године, реализован је угледни час информатике и рачунарства у одељењу осмог разреда. За угледни час одабрана је наставна јединица ,,Загађивање ваздуха” и „Послови који изумиру и послови будућности”, тип час је практични рад.

Час је одржан са циљем да ученици  истражују  која су занимања у прошлости била заступљена, а данас готово су изумрла, која су то занимања данас актуелна, профитабилна, с обзиром да их  у наредном периоду очекује избор будућих занимања. Затим, шта су узроци и последице загађивања  ваздуха. Теме су обухватиле корелацију са градивом из предмета техника и технологија, биологија и предузетништво.

Ученици су правили презентације, а потом су табеларно приказивали податке и правили паное.

На крају часа, дискутовало се о остварености постављених циљева. Уз коментаре, како ученика, тако и присутних наставника, закључили смо да су постављени циљеви остарени.

Предраг Јаковљевић, наставник информатике и рачунарства