Наша школа данас

Матична школа смештена је у средишту села Горачићи у близини Цркве и у близини регионалног пута Чачак – Гуча. Удаљена је 10 км од Гуче. У њеном саставу налазе се два издвојена одељења: ИО „Драгачица” (комбинована одељења) и ИО „Губеревци” (четвороразредна школа).

Школску 2022/2023. годину завршило је 96 ученика, распоређених у 8 чистих одељења, једним комбинованим и једним неподељеним одељењем. Услови за рад су у успону. Трудимо се да у споју традиције и савремених токова, пружимо сваком детету и запосленима пријатан кутак за креативно стварање и образовање. У нашој школи се сви развијамо и стално учимо стремећи ка вишем и бољем. Сваки успех нам је само подстицај да знамо да можемо још боље.

Настава је стручно заступљена. Од стручних сарадника раде библиотекар и психолог. Наши ученици остварују запажене резултате на такмичењима из наставних предмета и шаха и укључују се у ваннаставне активности. Активно учествују у припремању материјала за Школски лист „Горачанац”. Први број овог листа изашао је 2012. године, а 2013. добио је посебну награду на Трећем сајму школског издаваштва. Успешни у издаваштву смо били и 2018. године, када је наш Школски лист освојио друго место у округу. У оквиру Школе ученици су укључени у литерарно-рецитаторску, драмску, географску, еколошку, шаховску секцију и хор.

Суштински задатак наше школе је да кроз образовно-васпитни процес и ваннаставне активности ученици усвајају знања из различитих области уз уважавање специфичних потреба сваког детета и њихових идивидуалних разлика.

• AНаставници који остварују добре резултате
    • PЕнтузијазам појединих људи за промене.
    • P Стручно заступљена настава.
    • P Обогаћена понуда ваннаставних активности.
    • PОмогућен рад у пријатном окружењу.
    • P Цела школа је покривена интернетом.
    • PУ школи постоји интерактивна табла.
    • P Све учионице имају рачунар.
    • PОтвореност Школе према окружењу.
    • PПростор за рад предшколских група у школи
    • PМотивисаност запослених за стручно усавршавање.
    • PОпремљена фискултурна сала и кабинет информатике.
    • PДобра сарадња са инстутуцијама у ширем окружењу (Центар за социјални рад, Центар за културу и спорт општине Лучани, Библиотека – Гуча, Црвени крст, Дом здравља – Гуча)
    • PДобри резултати појединаца на такмичењима.